Firma > Rusztowania ramowe

Rusztowania ramowe

    novarent wynajem   novarent sprzedaż

Rusztowania ramowe to jedne z najbardziej uniwersalnych typów rusztowań, które pozwalają na szybkie obudowanie konstrukcji budowlanych. Przy zastosowaniu wsporników (konsol) i dźwigarów możliwe jest też wykonanie obudów o skomplikowanych kształtach.

Ten typ rusztowań jest prosty i logiczny w montażu, a konstrukcje powstałe przy ich zastosowaniu – są praktyczne i bezpieczne. Służymy pomocą w zakresie montażu rusztowań.

Rusztowania ramowe – zakres zastosowania

Rusztowania te służą do:

  • tynkowania
  • malowania
  • docieplenia
  • ciężkich prac typu: murowanie, a w wersji o szerokości pomostu 1,09 m - umożliwiają dodatkowo magazynowanie materiałów niezbędnych do prowadzenia tego typu prac.

Dodatkowe zastosowanie:

  • sceny
  • platformy podsufitowe
  • konstrukcje wsporcze lub nośne do różnego rodzaju reklam, regałów, stanowisk kamer telewizyjnych oraz trybun okolicznościowych ustawianych w miejscach imprez kulturalno-rozrywkowych

Są to rusztowania systemowe, dostępne w wariantach o różnym rozstawie podłużnym ramion (3,07 m; 2,57 m; 2,07 m; 1,57 m) oraz w dwóch standardowych rozstawach poprzecznych stojaków ram 0,73 m i 1,09 m. Konstrukcja rusztowania jest przystosowana do tego, aby zamontować na niej pomosty co 2 metry w pionie, a przy zastosowaniu ram wyrównawczych i rygli poprzecznych – możliwe jest również uzyskanie innych wysokości kondygnacji.

Za sprawą specjalnych stężeń pionowych ukośnych i systemu kotew mocujących rusztowanie do budowli, cała konstrukcja wyróżnią się dużą stabilnością i statecznością. Oferowane przez nas rusztowania ramowe posiadają Certyfikat Bezpieczeństwa B/02/014/08 wydany przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.

Istnieje możliwość rozbudowy systemu powyżej 34m po wykonaniu dodatkowych obliczeń statycznych.

Wynajem rusztowań modułowych i przejezdnych 

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą sprzedaży i wynajmu dotyczącą rusztowań modułowych i rusztowań przejezdnych.

 

 ^ do góry