> Rusztowania-modulowe

Rusztowania modułowe

    novarent wynajem   novarent sprzedaż

W naszym asortymencie dostępne są również nowoczesne rusztowania przestrzenne, zastępujące rusztowania rurowe stosowane dotychczas. Doskonale sprawdzają się przy zabudowie okrągłych obiektów – wież, kotłów, zbiorników. Przy ich zastosowaniu można realizować nawet bardzo skomplikowane zadania.

Rusztowania modułowe – zastosowanie 

Ten typ rusztowań znajduje zastosowanie przy pracach na obiektach przemysłowych z dużą liczbą instalacji, rurociągów (rafinerie, stocznie itp.). Są wykorzystywane jako rusztowania wolnostojące wieżowe – w różnych gałęziach przemysłu, w tym w przemyśle stoczniowym i energetycznym. Sprawdzają się też przy pracach remontowych wież kościelnych oraz przy pracach renowacyjnych jako platformy podsufitowe. Ponadto, okazują się pomocne przy montażu scen i trybun w miejscach imprez kulturalno-renowacyjnych.

Rusztowania modułowe – konstrukcja 

Uniwersalność zastosowań rusztowania modułowego wynika z jego „kompatybilności” z rusztowaniem ramowym. Konstrukcje elementów tych systemów zostały tak zaprojektowane, że wiele z nich może być wykorzystywanych zarówno przy budowie rusztowań ramowych, jak i modułowych (podstawki regulowane, złącza, pomosty, dźwigary i inne).

Ciekawym elementem w konstrukcji są specjalne talerzyki z otworami, pełniące funkcje złącza obrotowego. Są one przyspawane do pionowych rur stojaków w odstępach co 0,5 m, na obwodzie których znajdują się końcówki rygli. Wszystko zostało przemyślane tak, że do jednego pierścienia z otworami można przyłączyć nawet 8 rygli lub stężeń. Ostateczny kształt nadaje rusztowaniu uniwersalny system klinowo-ryglowy, natomiast zachowanie wymiarów siatki rusztowania możliwe jest dzięki specjalnym otworom dopasowującym dokładnie rygle i utrwalającym odpowiednie kąty. Ma to kluczowe znaczenie przy wykonywaniu okrągłych i skomplikowanych rusztowań.

Rusztowania modułowe posiadają Certyfikat Bezpieczeństwa nr B/02/013/08 wydany przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.^ do góry