> Blog > Na jakich zasadach odbywa się wypożyczanie szalunków i rusztowań?

Na jakich zasadach odbywa się wypożyczanie szalunków i rusztowań?


Rusztowania i szalunki pełnią kluczową funkcję w budownictwie. Pierwsze jest specjalną konstrukcją, umożliwiającą prace na wysokościach, a drugie wykorzystywane są przy stawianiu fundamentów, wznoszeniu ścian i sufitów z żelbetonu lub betonowych kolumn.

Gdzie wykorzystywane są rusztowania i szalunki?

Rusztowania wykorzystywane są w pracach budowlanych, wykończeniowych, remontowych i renowacyjnych przeprowadzanych na wysokościach. Mogą być też używane do zadań konserwacyjnych wykonywanych w obiektach przemysłowych i zakładach produkcyjnych. Można je używać na zewnątrz oraz wewnątrz budynków. Dzięki specjalnej konstrukcji jest możliwe realizowanie powyższych zleceń, dzięki temu, iż jest zapewniony wygodny dostęp do wszystkich zakamarków. Rusztowania składają się z połączonych ze sobą pionowych słupów nośnych oraz przymocowanych do nich poziomych podestów układanych na specjalnych żerdziach. Szalunki natomiast służą do budowy fundamentów, nadając betonowi konkretny i trwały kształt. Umożliwiają utworzenie formy, wypełniając ją mieszanką betonową. Po zabezpieczeniu wykopów szalunkami i stwardnieniu betonu są rozbierane.

Na jakich zasadach odbywa się wypożyczanie szalunków i rusztowań?

Rusztowania i szalunki są niezbędne przy wykonywanych powyższych pracach, ale posiadanie ich wymaga zakupu lub wynajmu. Oczywiste jest, że inwestycja w konstrukcje nieopłacalna jest przy jednorazowym zadaniu. Warto zwrócić się do firmy Novarent, która wypożycza zarówno rusztowania, jak i szalunki. Po podpisaniu umowy wykwalifikowani monterzy sprawnie zamontują konstrukcję. Firma dysponuje różnego rodzaju produktami, więc dobierze stosownie do potrzeb. Zapewnia doradztwo projektowo-techniczne, więc nie musimy znać się na rusztowaniach czy szalunkach, ponieważ zawsze wybiera najlepsze rozwiązanie. Co istotne, możemy liczyć na bezpieczny montaż, a po zakończeniu prac, również demontaż. Wynajem konstrukcji jest najwygodniejszą opcją.  

Wróć

^ do góry