> Blog > Kupno czy wypożyczenie rusztowania - co się bardziej opłaca?

Kupno czy wypożyczenie rusztowania - co się bardziej opłaca?


Rusztowania budowlane pozwalają na prowadzenie prac na wysokości. W zależności od charakteru robót, wysokości i miejsca prowadzenia prac wykorzystuje się różne typu rusztowań. Jedne będą przeznaczone do prac wewnątrz pomieszczeń, inne na zewnątrz. Jedne są bardziej, drugie mniej mobilne. Dlaczego rusztowanie warto wynająć, zamiast kupić?

Rusztowanie a bezpieczeństwo pracy

Bezpieczeństwo pracy na rusztowaniach zależy od stabilności konstrukcji i poprawności jej montażu. Niezwykle ważne jest, aby wykorzystywana konstrukcja spełniała wszelkiego rodzaju normy prawne, poświadczające wysoką jakość użytych do uch budowy komponentów. W przypadku rusztowań np. modułowych powinny one posiadać Certyfikat Bezpieczeństwa nr B/02/013/08 wydany przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie, a dajmy na to rusztowania ramowe Certyfikat Bezpieczeństwa B/02/014/08 wydany przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie. Każdy typ konstrukcji niesie ze sobą różny stopień zagrożeń. Chcąc pracować bezpiecznie, nie można używać jednego rusztowania do wszystkiego.

Dlaczego warto wynająć rusztowanie?

Prowadząc różne typy prac, fizycznie nie jest możliwe zakupić wszystkich rodzajów rusztowań. Decydując się na wynajem, przede wszystkim wiadomo, że rusztowanie jest w pełni sprawne i bezpieczne. Do tego wynajmujący zawsze służy wsparciem w wyborze optymalnego typu rusztowania, optymalizując ich koszt wynajmu. Najważniejszą sprawą w przypadku prac z użyciem rusztowań jest ich poprawny montaż. Firmy wynajmujące rusztowania służą pomocą w ich rozkładaniu, co ma znaczenie w przypadku konieczności przeprowadzenia robót na elewacji budynków, zwłaszcza tych o większych gabarytach [wielokondygnacyjnych] stosuje się rusztowania elewacyjne — duże i ciężkie. Do prac na niewielkich przestrzeniach zaleca się rusztowania mobilne, wynajmując rusztowanie, dostaniesz optymalną jego ilość.

Wróć

^ do góry