> Blog > Do czego wykorzystuje się rusztowania ramowe?

Do czego wykorzystuje się rusztowania ramowe?


Istnieje wiele rusztowań budowlanych, których używanie zwiększa bezpieczeństwo wykonywania robót, wpływa na przyspieszenie czasu ich realizacji. Mogą być one wykorzystywane do prac remontowych i konserwacyjnych. Specjalnym rodzajem konstrukcji pomocniczych są rusztowania ramowe. Do czego służą?

Czym jest rusztowanie i do czego służy?

Rusztowanie to tymczasowa konstrukcja stosowana na budowie celem zwiększenia bezpieczeństwa i tempa pracy wykonywania różnego rodzaju prac na budowie. Złożona jest z pionowych i poziomych słupów, na których układa się pomosty, zwykle wykonanych z metalu. Ważne jest, aby były to obiekty skonstruowane zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami, dlatego tak ważne jest, aby stosować zgodnie z prawem rusztowania pochodzące z pewnego źródła, które udokumentowane jest stosownym certyfikatem bezpieczeństwa.

Czym jest rusztowanie ramowe i gdzie się je wykorzystuje?

Rusztowanie ramowe powstaje w wyniku połączenia płaskich ram wykonanych z prefabrykatów. Stabilność całej konstrukcji zapewniają pomosty oraz poziome i ukośne stężenia, które są przymocowane do ramy przy użyciu uchwytów sworzniowo-zapadkowych. Zaletą tego typu rozwiązania jest szybki ich montaż i demontaż. Jako jedne z nielicznych umożliwiają zmianę szerokości ram jeśli chodzi o szerokość stanowiska roboczego.

Ten rodzaj konstrukcji pomocniczych pomocny będzie do takich robót jak tynkowanie, malowanie, docieplenia, ciężkie prace typu: murowanie, a w wersji o szerokości pomostu 1,09 m — pozwalają na magazynowanie materiałów niezbędnych do prowadzenia tego typu prac. Dodatkowym obszarem zastosowań rusztowań ramowych są prace przy budowie scenie, platform podsufitowych, konstrukcji wsporcze, nośne w przypadku montażu reklam, regałów, kamer telewizyjnych. Ich zaletą jest duża sztywność poszczególnych elementów, jak również całej konstrukcji  oraz wysoki poziom bezpieczeństwa użytkowników.

Wróć

^ do góry