> Blog > Czym charakteryzują się rusztowania przejezdne?

Czym charakteryzują się rusztowania przejezdne?


Rusztowania służą do zabezpieczenia pracowników podczas pracy na wysokości. Bezpieczeństwo w trakcie pracy to podstawa. Konstrukcje te, zazwyczaj są aluminiowe i przyjmują różne formy i funkcje. Głównie stosuje się rusztowania nieruchome, które montuje się w jednym miejscu. Jednak ciekawym i praktycznym rozwiązaniem są rusztowania przejezdne. A czym one się charakteryzują?

Kiedy wykorzystujemy rusztowania przejezdne?

Są doskonałe do prac remontowych, budowlanych czy konserwacyjnych. Można je stosować wewnątrz budynków i na zewnątrz. Możliwość przesuwania rusztowań podczas pracy to spora oszczędność czasu. Jest to również oszczędność pieniędzy, które zapłacilibyśmy za większą ilość rusztowań. Rusztowania przejezdne mogą poruszać się po równym i utwardzonym terenie. Nie wolno ich przesuwać, kiedy znajdują się tam pracownicy. Są zabezpieczone hamulcami, żeby uniknąć samodzielnego poruszania się. Ich konstrukcja jest lekka i wytrzymała.

Budowa rusztowań ruchomych

Są to rusztowania typu wieżowego. Zbudowane są z pionowych ram bocznych z kółkami, stężeń ukośnych i poziomych, podestów z poręczami, burt oraz podpór narożnych i ciężarków balastowych. Posiadają rolki jezdne, a ich wysokość może sięgać 14 metrów. Mają szerokie pomosty, aby móc umieścić na nich niezbędne narzędzia oraz zapewnić bezpieczne przemieszczanie się. Pomosty są zabezpieczone powłoką antypoślizgową. Mogą być umieszczane na różnych wysokościach. Konstrukcja modułowa umożliwia szybki montaż, bez użycia narzędzi. Montaż rusztowania przeprowadzony zgodnie z procedurami i normami daje gwarancję odpowiedniego poziomu ochrony dla pracowników budowy.

Wróć

^ do góry