> Blog

Blog

Co warto wiedzieć przed zakupem płyt szalunkowych?

Trudno jest wyobrazić sobie wzniesienie jakiejkolwiek konstrukcji betonowej lub żelbetonowej bez szalunków. Przed zakupem produktów warto jednak wziąć pod uwagę kilka aspektów. Na co zwrócić uwagę?

Czytaj dalej

Czym są rusztowania ramowe?

Chyba nikt nie wyobraża sobie obecnie prac budowlanych czy renowacyjnych na wysokościach bez zastosowania solidnych rusztowań. Jednym z najchętniej używanych typów rusztowań są rusztowania ramowe. Czym się one cechują i co warto o nich wiedzieć? Sprawdźmy!

Czytaj dalej

Jak postawić prawidłowo rusztowanie elewacyjne?

Aby dane rusztowanie było bezpieczne dla pracowników i osób postronnych, nie wystarcza sam fakt, że posiada ono branżowe certyfikaty. Musi być ono jeszcze odpowiednio zamontowane. To właśnie prawidłowy montaż rusztowania odpowiada w dużej mierze za jego stabilność i bezpieczeństwo. Co warto wiedzieć o stawianiu rusztowania?

Czytaj dalej

Czym charakteryzują się rusztowania przejezdne?

Rusztowania służą do zabezpieczenia pracowników podczas pracy na wysokości. Bezpieczeństwo w trakcie pracy to podstawa. Konstrukcje te, zazwyczaj są aluminiowe i przyjmują różne formy i funkcje. Głównie stosuje się rusztowania nieruchome, które montuje się w jednym miejscu. Jednak ciekawym i praktycznym rozwiązaniem są rusztowania przejezdne. A czym one się charakteryzują?

Czytaj dalej

Kupno czy wypożyczenie rusztowania - co się bardziej opłaca?

Rusztowania budowlane pozwalają na prowadzenie prac na wysokości. W zależności od charakteru robót, wysokości i miejsca prowadzenia prac wykorzystuje się różne typu rusztowań. Jedne będą przeznaczone do prac wewnątrz pomieszczeń, inne na zewnątrz. Jedne są bardziej, drugie mniej mobilne. Dlaczego rusztowanie warto wynająć, zamiast kupić?

Czytaj dalej

Do czego wykorzystuje się rusztowania ramowe?

Istnieje wiele rusztowań budowlanych, których używanie zwiększa bezpieczeństwo wykonywania robót, wpływa na przyspieszenie czasu ich realizacji. Mogą być one wykorzystywane do prac remontowych i konserwacyjnych. Specjalnym rodzajem konstrukcji pomocniczych są rusztowania ramowe. Do czego służą?

Czytaj dalej

^ do góry