> Blog

Blog

Czy montaż rusztowań wymaga specjalnych uprawnień?

Lipiec 10, 2021

Rusztowania to tak naprawdę proste konstrukcje. Jednak chyba nikt z nas nie wyobraża sobie budowy czy remontu domu, bez nich. Wiele prac byłoby właściwie niemożliwych do bezpiecznej realizacji, gdyby nie rusztowania właśnie. Co ciekawe nie zawsze musimy ten rodzaj konstrukcji kupować. Często możemy je po prostu wypożyczyć na okres niezbędnych prac wysokościowych. Czy jednak montaż rusztowań wymaga jakichś specjalnych uprawnień?

Więcej

Jak dobierać szalunki do zapotrzebowań budowlanych?

Kwiecień 1, 2021

Szalunki to rodzaj sprzętu, który stosuje się na placu budowy do wykonywania elementów żelbetonowych konstrukcji budowlanych. Mają one charakter tymczasowy i pomocniczy. Gdyby nie one, wykonanie fundamentów, ścian, stropów czy schodów byłoby bardzo trudne i czasochłonne. Szalunki zapewniają bowiem konstrukcji stabilność w trakcie betonowania, dlatego też odgrywają kluczową rolę w procesie budowy.

Więcej

Rodzaje rusztowań wykorzystywane na placach budowy

Grudzień 30, 2020

Rusztowania to niezbędny element każdej budowy. Cechuje je bezpieczeństwo, łatwość montażu oraz wielość zastosowań. Poznaj główne rodzaje rusztowań i dowiedz się, które najlepiej sprawdzi się przy Twojej inwestycji.

Więcej
^ do góry