> Blog

Blog

Jak wybrać dystanse do zbrojenia?

Dystanse do zbrojenia mają na celu zminimalizowanie kontaktu konstrukcji stalowej z szalunkiem. Dzięki nim beton może swobodnie dostać się do każdego miejsca tworzonej konstrukcji, a samo zbrojenie nie przemieszcza się w trakcie prac, co skutkuje uzyskaniem odpowiedniej grubości otuliny prętów zbrojeniowych. Chociaż w gotowym elemencie nie są (i nie powinny!) być one widoczne, muszą spełniać szereg wymagań: być odporne na zmiany temperatur, środki chemiczne, cechować się nienasiąkliwością i nie odkształcać się.

Czytaj dalej

Czym charakteryzuje się dobra sklejka szalunkowa?

Prawdopodobnie nikt nie wyobraża sobie budowy solidnych fundamentów domu bez odpowiedniego szalunku. To właśnie dzięki szalowaniu udaje się nadać mieszance betonowej pożądany kształt i utrzymać ją pod kontrolą. Do budowy szalunków zazwyczaj używa się specjalnych sklejek. Jak poznać, czy dana sklejka dobrze sprawdzi się w tej roli? O tym opowiemy w dzisiejszym wpisie.

Czytaj dalej

Co warto wiedzieć przed zakupem płyt szalunkowych?

Trudno jest wyobrazić sobie wzniesienie jakiejkolwiek konstrukcji betonowej lub żelbetonowej bez szalunków. Przed zakupem produktów warto jednak wziąć pod uwagę kilka aspektów. Na co zwrócić uwagę?

Czytaj dalej

Czym są rusztowania ramowe?

Chyba nikt nie wyobraża sobie obecnie prac budowlanych czy renowacyjnych na wysokościach bez zastosowania solidnych rusztowań. Jednym z najchętniej używanych typów rusztowań są rusztowania ramowe. Czym się one cechują i co warto o nich wiedzieć? Sprawdźmy!

Czytaj dalej

Jak postawić prawidłowo rusztowanie elewacyjne?

Aby dane rusztowanie było bezpieczne dla pracowników i osób postronnych, nie wystarcza sam fakt, że posiada ono branżowe certyfikaty. Musi być ono jeszcze odpowiednio zamontowane. To właśnie prawidłowy montaż rusztowania odpowiada w dużej mierze za jego stabilność i bezpieczeństwo. Co warto wiedzieć o stawianiu rusztowania?

Czytaj dalej

Czym charakteryzują się rusztowania przejezdne?

Rusztowania służą do zabezpieczenia pracowników podczas pracy na wysokości. Bezpieczeństwo w trakcie pracy to podstawa. Konstrukcje te, zazwyczaj są aluminiowe i przyjmują różne formy i funkcje. Głównie stosuje się rusztowania nieruchome, które montuje się w jednym miejscu. Jednak ciekawym i praktycznym rozwiązaniem są rusztowania przejezdne. A czym one się charakteryzują?

Czytaj dalej

^ do góry