Firma > Alustrop

Alustrop

    pliki_strony->nie wynajem   novarent sprzedaż

Szalunek stropowy ALUSTROP przeznaczony jest dla wielokondygnacyjnych powtarzalnych budynków biurowo-mieszkalnych.

Konstrukcja szalunku oparta jest na panelach aluminiowych o szerokościach 45, 60, 75, 90, 180 mm i długościach 90, 180 mm. Aluminiowa konstrukcja płyty posiada narożne wzmocnienia zwiększające trwałość i odporność na uderzenia oraz pokryta jest sklejką wodoodporną o grubości 10 mm. Różnorodność płyt szalunkowych gwarantuje dopasowanie zastawu płyt szalunkowych do każdego stropu a występujące odstępy pomiędzy istniejącymi ścianami w prosty sposób można wypełnić za pomocą płyt rozsuwnych, dźwigarów wyrównawczych oraz poprzecznych lub krawędziaków. Elementami podpierającymi płyty szalunkowe są typowe podpory budowlane wyposażone w głowice wsporcze. Dopuszczalna maksymalna grubość stropu wynosi 50 cm, a dopuszczalne obciążenie 13 kN/m2.  

  • Atrakcyjność kosztowa;
  • Lekkość konstrukcji;
  • Ułatwiony transport i przechowywanie;Sprawny  montaż i demontaż – ok. 0,2 h/m2;
  • Trwałość elementów;
  • Rotacyjność sprzętu podczas budowy;
  • Odpowiednia gładkość uzyskanej powierzchni;Przyjemność szalowania i rozszalowywania.

Podczas betonowania stropu należy pamiętać o kierunku wylewania betonu. Rozprowadzanie mieszanki betonowej należy rozpocząć od środkowej części stropu, a dopiero po obciążeniu płyt przystąpić do wylewania betonu na wystającej części płyty. W zależności od zastosowanego cementu oraz temperatury otoczenia po upływie 3-5 dni można przystąpić do demontażu szalunku stropowego. System Alustrop charakteryzuje się prostym sposobem montażu i demontażu, dlatego też można szybko przenosić zestawy z kondygnacji na kondygnację. Montaż Alustropu trwa poniżej 0,2 h/m2(dla porównania w systemie BS montaż trwa ok. 0,5-0,55 h/m2).

Lekkie elementy z aluminium, łatwy sposób montażu i demontażu oraz fakt, że uzyskana powierzchnia nie wymaga dodatkowej obróbki, wszystko to, zmniejsza pracochłonność wykonania szalunku.^ do góry